Ulucak Aquapark

Kemalpaşa Ulucak Aquapark

Kemalpaşa Ulucak Aquapark bu yıl özel işletme yerine Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde hizmete açıldı.
Necdet Bükey Caddesi No: 84/A Ulucak / İZMİR

Egeland Aqua Park, İzmir Kemalpaşa Ulucak ile Çiçekli Köy arasında, su kaydırakları, yarı olimpik yüzme havuzu, restaurant cafe ve piknik alanı olarak hizmet vermektedir. 300 kişilik restaurant, 30 dönüm organize piknik alanı, 650 kişilik havuz başı düğün alanı, yarı olimpik yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu, düğün, nişan ve sünnet organizasyonları hizmetleri sunmaktadır.

2019 Yaz Sezonu İşletmesi Kemalpaşa Belediyesi Güvencesiyle Yapılmaktadır.
HAFTANIN 7 GÜNÜ

Haftanın 7 günü 10:00-18:00 saatleri arası hizmet veren ve okul kafilelerine de indirimin yapıldığı Aquapark'a giriş ücretleri ise şu şekilde belirlendi:

0-6 Yaş : Ücretsiz

6-14 Yaş : 20 TL

14 Yaş ve üzeri : 30 TL

Artık dışarıda hava günlük güneşlik. Çocuklarımızla beraber denize ve havuza girebiliriz. Tabi ki öncelik denizde. Havuza 2 yaşından küçük çocukları sokmamalıyız. Özellikle Hepatit A ve B aşı programı tamamlanana kadar. Ama büyük şehirlerde serinlemek amaçlı girebileceğimiz havuzlar hem bizim, hem de çocuklarımız için birtakım hastalık riskleri taşıyor.

Yüzme havuzları birçok kişinin ortak kullanım alanı olarak birçok sağlık problemlerine yol açabilirler. İnsan çıkartıları ile kirlenen ve uygun dezenfeksiyonu yapılmayan havuzlar aracılığıyla pek çok hastalık bulaşabilir. Yeterince temiz olmayan havuz suyu ile bulaşabilecek hastalıklar; mide bağırsak enfeksiyonları, üst solunum yolu enfeksiyonları, kulak, göz ve cilt enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları, genital enfeksiyonlarıdır (Bunlar vajinit, molluscum, trichomonas enfeksiyonu, tifo, hepatit A hepatit B, giardiazis, E.coli, shilella, dizanteri, konjiktivit, sinuzit, uyuz, impetigo gibi enfeksiyonlar).

Fakat havuzda su yutmamak, suya girerken burnu tutmak, ıslak mayo ile oturmamak, kulak tıkacı kullanmak, su altı gözlüğü takmak, ciltte sıyrık ya da kesik varsa yüzme sonrası su ve sabunla temizlemek gibi basit önlemlerle hastalıklardan korunmak mümkündür.

Havuz Sularının Temiz Kalması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler İse Şunlardır:

  • Suya girmeden duş almak,
  • Ateşli hastalık veya ishal geçirirken suya girmemek,
  • Suya tükürmemek,
  • Havuz bölgesine ayakkabıyla girmemek,
  • Ayakları antiseptik suya batırıp dezenfekte etmek,
  • Çocukların havuza tuvaletinin engellenmesi,
  • Havuza kapasitesinin üstünde insan girmemesi,
  • Havuz etrafında yiyecek yenmemesi,
  • Hijyeni için periyodik kimyasal ve fiziksel temizlik işlemlerinin ihmal edilmediği havuzlar tercih edilmelidir.
  • Ayrıca havuz suyunu temizlemek için fazla miktarda dökülen klor, özellikle çocuklarda kornea tabakalarında hücreye zarar vermektedir.